72189 (021)

  CYBER

  شرایط گارانتی

  شرایط گارانتی موبایل و تبلت

  شرایط خصوصی گارانتی تبلت و موبایل:
  1- ارایه جعبه دستگاه برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی و حصول اطمینان از صحت آن در زمان مراجعه به مرکز خدمات سریر و یا ارسال دستگاه ضروری است.
  2- کلیه لوازم جانبی همراه دستگاه و همچنین شارژر آن، شامل گارانتی نمی‌شود.
  3- در هنگام پذیرش دستگاه، تمامی لوازم جانبی مانند درب باتری، باتری، شارژر و حافظه جانبی - در صورت امکان و در شرایطی که به صلاحدید مسئولین فنی مرکز خدمات مورد نیاز نباشند، به مشتری تحویل داده خواهد شد و در نتیجه گارانتی سایبر مسئولیتی در قبال مفقود شدن سایر لوازم دستگاه نخواهد داشت.
  4- حفظ اطلاعات موجود روی حافظه دستگاه به‌عهده مشتریان بوده و لازم است تا پیش از مراجعه به مرکز خدمات از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. بدیهی است که در غیر این‌صورت، سایبر مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان در فرایند تعمیر نخواهد داشت.
  5- تعمیرات و سرویس‌ تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های پخش موسیقی و تبلت‌هایی که گارانتی نداشته، گارانتی آن‌ها به اتمام رسیده و یا از گارانتی خارج شده باشند، تا سقف 500،000 ریال بدون استعلام و در مواردی که هزینه سرویس بیش از مبلغ فوق باشد، با هماهنگی مشتری انجام خواهد پذیرفت.
  6- چنانچه در فرایند تعمیر، کارشناسان فنی سایبر، نسبت به تعویض قطعه‌ای اقدام و یا دستگاه مشتری را با دستگاهی دیگر تعویض و یا دستگاه را از وی خریداری کنند، مشتری دیگری حقی در مورد قطعات و دستگاه تعویض شده و یا دستگاه خریداری شده نداشته و همگی جزو دارایی‌های سایبر به‌حساب می‌آیند.
  7- رفع اشکال‌های نرم‌افزاری و نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران جزو خدمات گارانتی نبوده و بسته به نوع تلفن همراه، تبلت و یا دستگاه پخش موسیقی، با دریافت هزینه انجام می‌شود.

  شرایطی که باعث نقض گارانتی تبلت و موبایل می‌شوند:
  1- موارد نقض گارانتی آمده در شرایط عمومی گارانتی.
  2- باز شدن بدنه دستگاه به‌هر دلیل.
  3- عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی USB ،HDMI، تلویزیون، نمایشگر و مانند آن.
  4- ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غیر استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و غیر رسمی و یا آلوده شدن سیستم به ویروس‌های کامپیوتری.

  نکات تکمیلی ارایه خدمات:
  1- از آنجا که باطری وسیله ای مصرفی است، باطری موبایل و تبلت شامل گارانتی نمیشود و خدمات با دریافت هزینه انجام میشود.
  2- برای دستگاه های خارج از گارانتی که توسط این مرکز و با دریافت هزینه تعمیر می شوند، مدت زمان گارانتی تعمیر برای قطعه تعویض شده، حداقل 6 ماه در نظر گرفته می شود.
  3- در صورت اعلام کارخانه سازنده مبنی بر عیوب ذاتی دستگاه، این مرکز موظف به تعویض کالای مذکور در 3 ماه اول گارانتی می باشد.
  4- در صورتیکه ایراد دستگاه یا قطعه تحت پوشش گارانتی طی 2 بار مراجعه متوالی توسط این واحد رفع نشده باشد، درصورت تایید کارشناسان مبنی بر پابرجا بودن همان ایراد، این مرکز ملزم به تعویض کالا می باشد.
  5- پس از اتمام دوره گارانتی کالا، تا 5 سال خدمات پس از فروش بر روی کالا ارائه میشود.
  6- مدت زمان تحویل کالا به مشتری، 3 الی 13 روز کاری است. پس از گذشت این مدت و در صورت موجود بودن کالای مشابه، کالای جایگزین به مشتری تحویل داده خواهد شد در غیر اینصورت به ازای هر هفته تاخیر از سوی این واحد، یک ماه به مدت گارانتی کالا اضافه خواهد شد.

  شرایط گارانتی لپ تاپ و All In One

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی نوت‌ بوک‌ها می‌شوند:
  1- پایان یافتن مدت زمان دوره خدمات دستگاه و قطعات جانبی نظیر باطری، براساس آن‌چه روی قطعه و یا کارت گارانتی درج شده باشد.
  2- باز شدن بدنه دستگاه به‌ هر دلیل
  3- اقدام به تعمیر توسط شخص یا اشخاصی به‌ غیر از کارشناسان
  4- عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شدید، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسیب‌های ناشی از عدم رعایت شرایط صحیح نگهداری
  5- ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن
  6- هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی
  7- هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشکالات ناشی ازخط تولید کارخانه باشد
  8- خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از لوح‌ها
  9- سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد
  10- خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی
  11- فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی که قطعات داخلی درایو آسیب ببینند
  12- عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی تلویزیون
  13- آسیب‌دیدگی فن، صفحه کلید و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و یا استفاده از مواد شوینده
  14- ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غیر استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و یا آلوده شدن سیستم به ویروس‌های کامپیوتری
  15- مخدوش شدن سریال دستگاه، موجود روی برچسب کارخانه و یا برچسب پشتیبانی

  نکات تکمیلی ارایه خدمات:
  1- گارانتی فقط شامل مواردی است که در طول دوره ضمانت در اثر خرابی قطعات و اشکالات ناشی از تولید در کارخانه ودرشرایط عادی استفاده رخ داده باشد.
  2- مشتری موظف است در هنگام خرید از سلامت فیزیکی دستگاه، اطمینان حاصل کند.
  3- دستگاهی که تعمیرآن مقرون به‌صرفه نبوده و یا تولید آن متوقف شده باشد، به‌شرط دارا بودن شرایط گارانتی، با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه به‌روز محاسبه خواهد شد.
  4- برای ارسال دستگاه به مرکز خدمات ، می‌بایست از بسته‌بندی مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلی نوت‌بوک استفاده شود.
  5- مسئولیت حمل و نقل کالا به مرکز خدمات پس از فروش به‌عهده مشتری است.
  6- مرکز خدمات مسئولیتی در قبال مفقود شدن، صدمه دیدن و یا شکستگی و ضرب‌ دیدگی دستگاه‌هایی که به‌صورت پستی و یا روش‌های مشابه دریافت و یا ارسال می‌شوند نداشته و کلیه عواقب مادی و معنوی آن به‌عهده شرکت حامل خواهد بود.
  7- قطعاتی که زمان گارانتی آن‌ها به اتمام رسیده و یا ضمانت آن‌ها باطل شده است، در صورت امکان با دریافت هزینه تعمیر خواهند شد.
  8- چنانچه در هنگام پذیرش نوت‌بوک، موارد نقض گارانتی تشخیص داده نشده و پس از باز شدن دستگاه، نشانه‌های نفوذ مایعات، شکستگی یا دستکاری و مانند آن مشاهده شود، کارشناسان فنی شرکت می‌توانند بر طبق معیارهای ذکر شده، ضمانت‌نامه دستگاه را باطل کرده و هزینه مورد نیاز برای انجام تعمیرات را از صاحب کالا دریافت کنند.
  9- در زمان تحویل کالا و در صورت تمایل مشتری، امکان آزمون حضوری دستگاه فراهم خواهد بود.
  10- تعمیرات انجام شده روی قطعات بدون گارانتی، تا یک ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت است.
  11- تعهد صورت‌گرفته از جانب گارانتی در قبال ارایه خدمات به کالاهای تحت ضمانت این شرکت، تنها محدود به خود قطعه یا کالا بوده و شامل ابزارهای جانبی همراه دستگاه و یا همخوانی سایر ابزارها مانند ماوس، بلندگو، انواع حافظه کمکی و امثال آن نشده و شرکت مسئولیتی در قبال آن ندارد.
  12- به‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتیبان تهیه کند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.
  13- طبق استاندارد جهانی ISO 9241-302:2008 صفحه نمایش LCD/LED در صورتی معیوب شناخته شده و نیازمند تعمیر و یا تعویض خواهد بود که بیش از یک نقطه تاریک یا روشن و 3 تا 5 نقطه رنگی داشته باشد.
  14- با مراجعه به سایت ، می‌توانید به صورت لحظه‌ای از وضعیت خدمت‌رسانی به کالای خود در گردش کار شرکت مطلع شوید.
  15- جدیدترین اخبار مانند فعال‌سازی گارانتی تکمیلی نوت‌بوک، نحوه تمدید مدت زمان گارانتی و تعمیرات نوت‌بوک‌های متفرقه و بدون گارانتی ، از طریق خبرنامه منتشر می‌شود.
  16- از آنجا که باطری نوت بوک وسیله ای مصرفی است،حداکثر تا 6 ماه گارانتی دارد.
  17- پس از اتمام دوره گارانتی کالا، تا 5 سال خدمات پس از فروش بر روی کالا ارائه میشود.
  18- مدت زمان تحویل کالا به مشتری، 3 الی 13 روز کاری است. پس از گذشت این مدت و در صورت موجود بودن کالای مشابه، کالای جایگزین به مشتری تحویل داده خواهد شد در غیر اینصورت به ازای هر هفته تاخیر از سوی این واحد، یک ماه به مدت گارانتی کالا اضافه خواهد شد.
  19- برای دستگاه های خارج از گارانتی که توسط این مرکز و با دریافت هزینه تعمیر می شوند، مدت زمان گارانتی تعمیر برای قطعه تعویض شده، حداقل 6 ماه در نظر گرفته می شود.
  20- در صورت اعلام کارخانه سازنده مبنی بر عیوب ذاتی دستگاه، این مرکز موظف به تعویض کالای مذکور در 3 ماه اول گارانتی می باشد.
  21- در صورتیکه ایراد دستگاه یا قطعه تحت پوشش گارانتی طی 3 بار مراجعه متوالی توسط این واحد رفع نشده باشد، درصورت تایید کارشناسان مبنی بر پابرجا بودن همان ایراد، این مرکز ملزم به تعویض کالا می باشد.

  شرایط گارانتی قطعه (مادربرد ، کارت گرافیک ، درایو نوری ، هارددیسک)

   

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی مادربورد می‌گردد:
  1- هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد
  2- هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات و PCB بر اثر مشکل منبع
  3- آسیب فیزیکی سوکت‌ها و مانند شکستگی و خم شدگی پین‌های سوکت CPU اسلات‌های PCI, AGP, RAM ، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،... تغذیه و یا مشکل مادربورد و یا نوسانات برق. پورت‌های LAN, USB, SOUND, PRINTER, PS/2 و کانکتورهای FDD و IDE.

  4- هرنوع اورکلاک بر روی قطعات مادربورد دستگاه را از گارانتی خارج می کند
  5- پاسخگویی در ارتباط با کلیه محصولات ماینینگ، حداقل 30 روز کاری می باشد

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی کارت گرافیک می گردد:
  1- هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد
  2- هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات و PCB بر اثر مشکل منبع، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،... تغذیه و یا مشکل مادربرد و یا نوسانات برق.
  3- عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح به مانیتور یا خروجی تلویزیون.
  4- خراب شدن فن به دلیل ضربه، شکستگی پرده ها، گرد و خاک زیاد و استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد.
  5- آسیب فیزیکی پینها و سوکت مربوط به خروجی مانیتورو تلویزیون (HDMI,DVI, CRT,TV)

  6- هرنوع اورکلاک بر روی قطعات کارت گرافیک دستگاه را از گارانتی خارج می کند
  7- پاسخگویی در ارتباط با کلیه محصولات ماینینگ، حداقل 30 روز کاری می باشد

  8- باتوجه به استفاده از لوازم جانبی نامناسب، صحت تائید گارانتی و تعمیرات قطعات ماینینگ توسط کارخانه سازنده انجام می پذیرد و همچنین بدلیل ارسال و دریافت کالا خارج از کشور، امکان افزایش زمان جوابگویی از سوی شرکت گارانتی کننده حداقل یک ماه وجود خواهد داشت. لذا شرکت سایبر با آگاهی از وظایف، مسئولیت ها و اختیارات خود در سیستم مشتری مداری و با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای و برخورداری از روش های مختلف مشتری مداری، متعهد می گردد که تمام تلاش خود را جهت رضایت مشتریان بعمل آورده و امید داریم با تلاش مستمر و روزافزون شاهد افزایش رضایتمندی مشتریان خود باشیم. پیشاپیش از صبر و بردباری شما عزیزان کمال سپاسگذاری را داریم.

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی رایگان رم و فلش می‌گردد:
  1- هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد
  2- هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه‌ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،... مشکل مادربرد و یا نوسانات برق.
  3- فلش‌هایی که دارای پوشش یا در هستند، جهت تعویض دستگاه باید در سالم به همراه آن ارایه شود.

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی رایگان درایوهای نوری می‌گردد:
  1- باز شدن بدنه درایو به هر طریق.
  2- سوختن قسمت الکترونیکی به دلیل ایراد منبع تغذیه، و یا نوسانات برق
  3- شکسته شدن پین‌های پورت M/S, POWER, IDE
  4- شکسته شدن سینی (TRAY) یا هر یک از اجزاء درایو.
  5- ایرادات مکانیکی درایوهای SLOT به دلیل قراردادن نادرست CD در شکاف مربوطه.
  6- در صورت وارد شدن اجسام متفرقه به داخل درایو، این دستگاه در مرکز خدمات بازشده و قطعه مورد نظر به مشتری عودت داده می‌شود. لیکن در صورتی که اجسامی به غیر از CD ,DVD های متعارف موجب آسیب رساندن به عملکرد درایو شود، ضمانت قطعه نقض می‌گردد.

  پشتیبانی:
  خرد شدن CD داخل دستگاه و سوختن چیپ اصلی (به شرط اینکه ناشی از منبع تغذیه نباشد) موجب نقض گارانتی نمی شود و شامل گارانتی است.

  نکات تکمیلی ارایه خدمات:
  1- در صورت اعلام کارخانه سازنده مبنی بر عیوب ذاتی دستگاه، این مرکز موظف به تعویض کالای مذکور در 3 ماه اول گارانتی می باشد.
  2- در صورتیکه ایراد دستگاه یا قطعه تحت پوشش گارانتی طی 2 بار مراجعه متوالی توسط این واحد رفع نشده باشد، درصورت تایید کارشناسان مبنی بر پابرجا بودن همان ایراد، این مرکز ملزم به تعویض کالا می باشد.
  3- پس از اتمام دوره گارانتی کالا، تا 10 سال خدمات پس از فروش بر روی کالا ارائه میشود.
  4- مدت زمان تحویل کالا به مشتری، 3 الی 13 روز کاری است. پس از گذشت این مدت و در صورت موجود بودن کالای مشابه، کالای جایگزین به مشتری تحویل داده خواهد شد در غیر اینصورت به ازای هر هفته تاخیر از سوی این واحد، یک ماه به مدت گارانتی کالا اضافه خواهد شد.

  5- تمامی قطعات تعمیر شده در نمایندگی مرکزی خدمات پس از فروش تا 180 روز پس از صدور فاکتور با ارائه فاکتور معتبر و رعایت شرایط گارانتی تحت پوشش خدمات این مجموعه میباشد .

  6- اگر در حین رفع ایراد دستگاه یا قطعه مشتریان آسیبی به آن وارد شود ، درصورت تایید کارشناسان ، این مرکز ملزم به تعویض کالا می باشد.

  7- چنانچه انجام تعهدات خدمات پس از فروش به دلیل حوادث غیر مترقبه( غیر قابل پیش بینی و غیر قابل رفع) ناممکن باشد، این تعهدات به حالت تعلیق در می آید. مدت تعلیق به دوره ضمانت افزوده می‌شود.

  8- چنانچه کالای مشتری به هر دلیلی نیاز به خدمات تعمیرات خارج از تعهدات خدمات پس از فروش رایگان ( خارج از گارانتی باشد ) داشته باشد این مرکز ملزم به اعلام حدود هزینه تعمیرات قبل از شروع آن و دریافت تاییدیه از مشتری میباشد و در صورت انصراف مشتری صرفا هزینه عیب یابی دریافت خواهد شد.

  9- هزینه حمل و نقل کالای گارانتی به عهده شرکت میباشد .

  * شما میتوانید کلیه قوانین سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده در رابطه با الزامات خدمات پس از فروش را در اینجا مشاهده فرمایید.