شرایط گارانتی لپ تاپ و All In One

موارد خاص که موجب نقض گارانتی نوت‌ بوک‌ها می‌شوند:
1- پايان يافتن مدت زمان دوره خدمات دستگاه و قطعات جانبی نظير باطری، براساس آن‌چه روی قطعه و یا کارت گارانتی درج شده باشد.
2- باز شدن بدنه دستگاه به‌ هر دلیل
3- اقدام به تعمیر توسط شخص يا اشخاصی به‌ غیر از کارشناسان
4- عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری
5- ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن
6- هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی
7- هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی ازخط تولید کارخانه باشد
8- خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از لوح‌ها
9- سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد
10- خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی
11- فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی كه قطعات داخلی درايو آسیب ببينند
12- عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی تلویزیون
13- آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و يا استفاده از مواد شوینده
14- ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده  از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری
15- مخدوش شدن سريال دستگاه، موجود روی برچسب كارخانه و يا برچسب پشتیبانی

نکات تکمیلی ارایه خدمات:
1- گارانتی فقط شامل مواردی است که در طول دوره ضمانت در اثر خرابی قطعات و اشكالات ناشی از تولید در کارخانه ودرشرایط عادی استفاده رخ داده باشد.
2- مشتری موظف است در هنگام خرید از سلامت فیزیکی دستگاه، اطمينان حاصل كند.
3- دستگاهی كه تعميرآن مقرون به‌صرفه نبوده و يا تولید آن متوقف شده باشد، به‌شرط دارا بودن شرایط گارانتی، با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه به‌روز محاسبه خواهد شد.
4- برای ارسال دستگاه به مركز خدمات ، می‌بایست از بسته‌بندی مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلی نوت‌بوک استفاده شود.
5- مسئوليت حمل و نقل كالا به مركز خدمات پس از فروش به‌عهده مشتری است.
6- مركز خدمات مسئوليتی در قبال مفقود شدن، صدمه ديدن و يا شكستگی و ضرب‌ ديدگی دستگاه‌هايی كه به‌صورت پستی و يا روش‌های مشابه دريافت و يا ارسال می‌شوند نداشته و كليه عواقب مادی و معنوی آن به‌عهده شركت حامل خواهد بود.
7- قطعاتی كه زمان گارانتی آن‌ها به اتمام رسيده و يا ضمانت آن‌ها باطل شده است، در صورت امكان با دريافت هزينه تعمير خواهند شد.
8- چنانچه در هنگام پذيرش نوت‌بوک، موارد نقض گارانتی تشخيص داده نشده و پس از باز شدن دستگاه، نشانه‌های نفوذ مایعات، شکستگی یا دستکاری و مانند آن مشاهده شود، کارشناسان فنی شرکت می‌توانند بر طبق معيارهای ذكر شده، ضمانت‌نامه دستگاه را باطل کرده و هزینه مورد نیاز برای انجام تعمیرات را از صاحب کالا دریافت کنند.
9- در زمان تحويل كالا و در صورت تمايل مشتری، امكان آزمون حضوری دستگاه فراهم خواهد بود.
10- تعميرات انجام شده روی قطعات بدون گارانتی، تا يک ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت است.
11- تعهد صورت‌گرفته از جانب گارانتی در قبال ارایه خدمات به کالاهای تحت ضمانت این شرکت، تنها محدود به خود قطعه یا کالا بوده و شامل ابزارهای جانبی همراه دستگاه و یا همخوانی سایر ابزارها مانند ماوس، بلندگو، انواع حافظه کمکی و امثال آن نشده و شرکت مسئولیتی در قبال آن ندارد.
12- به‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتيبان تهيه كند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.
13- طبق استاندارد جهانی ISO 9241-302:2008 صفحه نمايش LCD/LED در صورتی معيوب شناخته شده و نيازمند تعمير و یا تعويض خواهد بود كه بيش از یک نقطه تاريک يا روشن و 3 تا 5 نقطه رنگی داشته باشد.
14- با مراجعه به سايت ، می‌توانيد به صورت لحظه‌ای از وضعيت خدمت‌رسانی به كالای خود در گردش كار شركت مطلع شويد.
15- جديدترين اخبار مانند فعال‌سازی گارانتی تكميلی نوت‌بوک، نحوه تمديد مدت زمان گارانتی و تعميرات نوت‌بوک‌های متفرقه و بدون گارانتی ، از طريق خبرنامه منتشر می‌شود.
16- از آنجا که باطری نوت بوک وسیله ای مصرفی است،حداکثر تا 6 ماه گارانتی دارد.